Penergetic International AG

Tabiat düşkünüyüz.

Penergetic International bir aile şirketidir. Aktif maddelerin frekanslarını taşıyıcı maddelere yükleyen bir teknolojiyi geliştirdik ve dünyanın dört bir yanında yerleşik ortaklarımızla bu teknolojiyi çiftçilerin hizmetine sunuyoruz.

Kuruluşundan bu yana doğaya ve insana saygı duran bir yaklaşımla çalışan şirketimiz, şimdi ikinci jenerasyonun yönetiminde güncel sorunları daha yakından takip ediyor ve yeni teknolojilerin yardımıyla ürünlerimizi daha büyük kitlelere sunuyor. 

Tarihçemiz

1979
Araştırma-Geliştirme'nin başlangıcı
Öncelikle su canlandırma konusuna yönelik olarak çalışmalar başlıyor ve ilk ürünler geliştiriliyor
1985
Araştırma çalışmaları
Taşıyıcı maddelere frekans yükleme süreci ticari hacimde gerçekleştirildi.
1993
Uluslararası dağıtım
Sıvı gübre katmanlaşması ve kurumasına karşı geliştirilen ürünümüz uluslararası başarılar kazanmaya başladı.
2001
Şirketimiz Penergetic International AG olarak isim değiştirdi
İsviçre menşeli ürün portföyümüzün büyüme süreci ivme kazanarak devam ediyor.
2003
Atelyelerden ilk üretim tesisine geçiş
2009
AquaKat portföyü genişliyor
Değişik boyutlarda AquaKat modelleri kullanıcıların hizmetine sunuluyor.
2011
Svitec'in kuruluşu
Cep telefonlarından yayılan radyasyona karşı RayGuard ile ortaklaşa geliştirilen Svitec ürünü piyasaya sunuluyor.
2013
Üretim tesislerimiz genişliyor
2016
Penergetic Türkiye'de
15. kuruluş yıldönümünü kutlayan Penergetic International AG, Dorman AŞ ortaklığı ile Türkiye pazarına giriş yapıyor.
2018
Yeni üreti tesisi ve idari merkez
Özel olarak geliştirilen yeni ekipmanları barındıran yeni üretim tesisimiz ve yönetim binamız hizmete girdi.

Penergetic Türkiye

Tabiat hayranıyız!

HAKKIMIZDA

Türkiye merkezi İstanbul’da olan firmanın 2016 yılından beri Türkiye yetkili temsilciliği Dorman Dış Ticaret ve Eğitim hizmetleri AŞ tarafından yapılmaktadır. Penergetic Türkiye İsviçre'de üretilen tarım, hayvancılık ve su ürünlerinin Türkiye’ye ithalini, dağıtımını yapan yenilikçi bir firmadır.

Penergetic Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerimizde temsil edilmektedir.

MİSYONUMUZ
Misyonumuz tüm tarım endüstrisine yaygın kullanımı olan, sürdürülebilir, etkili ve sürekli geliştirilerek yenilenen teknoloji ürünleri sunmaktır. Ürünlerimiz insana ve doğaya saygı değerleri doğrultusunda sosyal ve çevresel sorumlulukla geliştirilmektedir.

VİZYONUMUZ
Penergetic Türkiye doğal kaynaklarımızı koruyarak ve doğaya saygılı tarım yöntemlerini destekler. Bu amaç ile uygulanabilir ve çevreye duyarlı çözümler sunmayı amaç edinmiştir.

DEĞERLERİMİZ
Dürüstlük
Saygı
Güven
Açıklık
Sosyal Sorumluluk
Ekip Çalışması
Kalite
Sürekli Gelişim

Sertifikalar

ISO 9001:2015

Kalite yönetim sistemi sertifikası

Penergetic International AG 2017 yılından beri ISO 9001:2015 sertifikasına sahiptir. Böylece iç işleyiş, sistem ve süreç gelişimi ve bilgi yönetiminin sürekliliğive gelişimine yönelik uygulamaları ile müşteri memnuniyetinin devamlılığını hedeflemektedir. Kalite ve müşteri odaklı yönetim anlayışımız ile tüm süreçlerimizi sürekli iyleştirip güncel ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamak için işletiriz.

FAMI QS

Yem Katkı Maddeleri ve Hazır Karışım Yemler için Avrupa Kalite Yönetim Standardı 

FAMI-QS Avrupa Yem Katkı Maddesi ve Hazır Karışım Üreticilerine Yönelik Davranış Kuralları, yem katkı maddesi ve hazır karışım yem üreticilerinin bağlı olduğu şartları tanımlar. Penergetic International 2018 yılından bu yana FAMI-QS sertifikasına sahiptir ve böylece183.2005 sayılı  Avrupa Besi Hijyen Yönetmeliğine ve HACCP uyumluluğunu teyit etmektedir. Yem katkı maddelerinin sürekli ve düzneli olarak test edilmesi hem yüksek kaliteli ürün hem de üretim sürecinin güvenilirliğini garanti eder.

Swiss Label (İsviçre Etiketi)

SWISS LABEL alameti farikası arbalettir. Bu markanın hakları hem İsviçre'de hem de dünya çağında korunmaktadır. İsviçre bayrağının sembolüyle birlikte tüm dünyada İsviçre markalarını belirtir. Arbalet hem müşteriler hem de firma için kalite, emniyet, güvenilirlik, sadakat gibi  güven kurucu, koruyucu değerleri sembolize eder, 

 

IFOAM

Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu dünya çapında organik tarım kareketini kapsayan, 108 ülkede 750 üye örgütü yöneten bir şemsiye organizasyondur. Penergetic International AG  bir IFOAM üyesi olmaktan gurur duyar.

FiBL

1973 yılında kuruluşundan bu yana FIBL organik tarım ve hayvan sağlığı için bilimsel temelleri oluşturmaktadır. Penergetic International AG ürünleri İsviçre'de FIBL'ın operasyon kaynakları listelerine uygun olarak organik tarım için sertifikalandırılmıştır. Penergetic Türkiye ürünlerimizin Türkiye için FIBL sertifikalandırma sürecini halen sürdürmektedir.